Stimați colaboratori ai sistemului vamal național,
Din numele echipei Ministerului Finanțelor, Vă adresăm sincere felicitări cu ocazia Zilei Internaționale a Vămii, consemnată anual la data de 26 ianuarie.
În această zi specială pentru toată comunitatea vamală internațională, Vă mulțumim pentru munca responsabilă, devotament și dedicație în realizarea misiunii importante de asigurare a securității economice a Republicii Moldova. Datorită profesionalisului Dumneavoastră, Serviciul Vamal al Republicii Moldova a înregistrat performanțe apreciate, atât la nivel național, cât și internațional.
De asemenea, apreciem înalt eforturile colosale depuse de Dumneavoastră pentru a proteja cetățenii în condiții de pandemie, dar și pentru asigurarea activității conforme a tuturor punctelor de trecere a frontierei de stat în perioada respectivă.
Cu această ocazie, Vă dorim multă sănătate, optimism, credință, satisfacție și aprecierea la justa valoare a meritelor Dumneavoastră.
Cu respect,
Echipa Ministerului Finanțelor