Procesul decizional

Procesul decizional

Denumirea proiectului Anunțuri Proiecte de decizii şi materiale aferente Statut Persoana responsabilă
Proiectul Ordinului cu privire la modificarea și completarea Ordinului MF nr.126 din 4 octombrie 2017 Remis spre consultare publică Parascovia Cebotarenco,
Inspector principal,
SFS, Direcția generală metodologia impozitelor și taxelor,
022 82 34 38,
parascovia.cebotarenco@sfs.md
Proiectul Ordinului MF ”Cu privire la modificarea Ordinelor MF nr.159 din 26.11.2014, nr.173, 174, 175, 176 din 05.10.2018 și nr.23 din 06.02.2019” Remis spre consultare publică Sergiu Căinăreanu,
Șef direcție,
Direcţia achiziţii publice,
022 26 27 02,
sergiu.cainareanu@mf.gov.md
Proiectul ordinului MF „Cu privire la modificarea și completarea ordinului nr. 188 din 30.12.2014” Remis spre consultare publică Silvia Cemertan,
Consultant principal,
• Secţia politici contabile şi audit,
022 26 27 61,
silvia.cemertan@mf.gov.md
Proiectul Ordinului MF pentru aprobarea Instrucțiunii privind modalitatea, condițiile și procedura de organizare și desfășurare a consultării pieței în vederea pregătirii achiziției publice Remis spre consultare publică Sergiu Căinăreanu,
Șef direcție,
Direcţia achiziţii publice,
022 26 27 02,
sergiu.cainareanu@mf.gov.md
Proiectul HG privind redistribuirea unor alocații aprobate prin Legea bugetului de stat pentru anul 2019 nr.303/2018 Aprobat

Hotărîrea Guvernului nr. 281 din 29.05.2019
Liliana Bocancea,
Consultant principal,
• Secţia bugetul de stat şi bugetul public naţional,
022 26 26 34,
liliana.bocancea@mf.gov.md
Proiectul ordinului MF cu privire la aprobarea modificărilor la Ordinul MF nr.119 din 6 august 2013 Remis spre consultare publică Ala Vizir,
Consultant principal,
• Secţia politici contabile şi audit,
022 26 27 60,
ala.vizir@mf.gov.md
Proiectul HG cu privire la modificarea unor HG Inițierea elaborării proiectului Viorica Golban,
Consultant principal,
• Secția impozite indirecte,
022 26 27 90,
viorica.golban@mf.gov.md
Proiectul HG cu privire la aprobarea proiectului de lege privind modificarea unor acte legislative Inițierea elaborării proiectului Viorica Golban,
Consultant principal,
• Secția impozite indirecte,
022 26 27 90,
viorica.golban@mf.gov.md
Proiectul HG privind modificarea HG nr.246 din 8 aprilie 2010 Remis spre consultare publică Mariana Rotaru,
Şef adjunct Direcţie, șef Secţie,
• Secţia cooperare sectorială,
022 26 26 87,
mariana.rotaru@mf.gov.md
Proiectul HG cu privire la aprobarea Criteriilor de dimensionare a subdiviziunilor de audit intern din sectorul public Inițierea elaborării proiectului Ludmila Popa,
Șef direcție,
Direcția analiză, monitorizare și evaluare a politicilor,
022 26 26 36,
ludmila.popa@mf.gov.md
Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Legii nr.397/2003 privind finanțele publice locale Remis spre consultare publică Ion Iaconi,
Şef secție,
• Secția bugetele locale,
022 26 26 25,
ion.iaconi@mf.gov.md
Proiectul HG cu privire la modificarea HG nr. 960/2017 pentru punerea în aplicare a Legii nr.109/2017 privind unele măsuri de control la trecerea frontierei, de control vamal şi privind asigurarea regimului fiscal în cadrul controlului comun Inițierea elaborării proiectului Corina Alexa,
Șef direcție,
Direcția politici fiscale și vamale,
022 26 27 92,
corina.alexa@mf.gov.md
Proiectul HG cu privire la procedura de executarea creanțelor bănești bazate pe dispoziții de drept public Remis spre consultare publică Natalia Ciobanu,
Inspector principal,
SFS, Direcția expertiză juridică,
022 82 33 98,
natalia.ciobanu@sfs.md
Proiectul HG „Pentru aprobarea proiectului de lege pentru modificarea unor acte legislative” Remis spre consultare publică Ludmila Popa,
Șef direcție,
Direcția analiză, monitorizare și evaluare a politicilor,
022 26 26 36,
ludmila.popa@mf.gov.md
Proiectul de HG ”Pentru modificarea HG nr. 1239/2018 pentru aprobarea componenței nominale a Comitetului de supraveghere a auditului” Inițierea elaborării proiectului Ala Vizir,
Consultant principal,
• Secţia politici contabile şi audit,
022 26 27 60,
ala.vizir@mf.gov.md
Proiectul HG cu privire la modificarea unor hotărîri de Guvern Inițierea elaborării proiectului Corina Alexa,
Șef direcție,
Direcția politici fiscale și vamale,
022 26 27 92,
corina.alexa@mf.gov.md
Proiectul HG cu privire la modificarea HG nr. 567 din 20.06.2018 pentru aprobarea Regulamentului privind modul de acordare din bugetul de stat a compensațiilor pentru angajații din sectorul public participanți în cadrul Programului de stat „Prima casă” Remis spre consultare publică Ina Darii,
Şef secție,
• Secția metodologie,
022 26 25 96,
ina.darii@mf.gov.md
Proiectul HG privind redistribuirea unor alocații aprobate prin Legea bugetului de stat pentru anul 2019 nr. 303/2018 Aprobat

Hotarirea Guvernului nr. 219 din 03.04.2019
Veronica Chirila,
Consultant principal,
• Secţia bugetul de stat şi bugetul public naţional,
022 26 25 67,
veronica.chirila@mf.gov.md
Proiectul de Lege pentru modificarea unor acte legislative Remis spre consultare publică Ana Litocenco,
Șef direcție,
Direcţia politici financiare,
022 26 29 10,
ana.litocenco@mf.gov.md
Proiectul HG ”Pentru modificarea anexei nr. 2 la HG nr. 334/2017 cu privire la transmiterea şi schimbarea categoriei de destinaţie a unor terenuri” Remis spre consultare publică Alexei Negrescu,
Serviciul Vamal al Republicii Moldova,
022 57 41 37,
alexei.negrescu@customs.gov.md

Страницы

Selectați categoria