Procesul decizional

Procesul decizional

Denumirea proiectului Anunțuri Proiecte de decizii şi materiale aferente Statut Persoana responsabilă
Proiectul de Lege în scopul transpunerii elementelor de bază ale directivei Uniunii Europene 2014/25/UE privind achizițiile efectuate de entitățile care își desfășoară activitatea în sectoarele apei, energiei, transporturilor și serviciilor poștale Inițierea elaborării proiectului Sergiu Căinăreanu,
Șef direcție,
Direcția politici de reglementare a achiziților publice,
022 26 27 02,
sergiu.cainareanu@mf.gov.md
Proiectul Ordinului Ministerului Finanțelor ,,Cu privire la modificarea și completarea unor Ordine ale Ministerului Finanțelor” Remis spre consultare publică Jana Griciuc,
Inspector superior,
SFS, Direcția generală metodologia impozitelor și taxelor,
022 82 34 38,
jana.griciuc@sfs.md
Proiectul Ordinului MF cu privire la modificarea Anexei la Ordinul MF nr. 71 din 25 aprilie 2019 Remis spre consultare publică Ion Vasilachi,
Inspector principal,
SFS, Direcția generală metodologia proceduri fiscale,
022 82 34 14,
ion.vasilachi@sfs.md
Proiectul HG cu privire la modificarea HG nr. 998 din 20.08.2003 privind activitatea serviciului de colectare a impozitelor și taxelor locale din cadrul primăriei Remis spre consultare publică Marin Morcov,
Inspector,
SFS, Direcția expertiză juridică,
022 82 33 98,
marin.morcov@sfs.md
Proiectul HG cu privire la aprobarea Conceptului Tehnic al SIA „Monitorizarea Electronică a Vînzărilor” Remis spre consultare publică Mihail Garmandir,
Inspector principal,
SFS, Direcția expertiză juridică,
022 82 33 80,
mihail.garmandir@sfs.md
Proiectul ordinului MF „Cu privire la aprobarea Ghidului metodologic de întocmire a situațiilor financiare” Inițierea elaborării proiectului Stela Paduca,
Șef serviciu,
Serviciul analiză și reglementări a activelor statului,
022 26 26 65,
stela.paduca@mf.gov.md
Proiectul Ordinului cu privire la modificarea și completarea Ordinului MF nr.126 din 4 octombrie 2017 Remis spre consultare publică Parascovia Cebotarenco,
Inspector principal,
SFS, Direcția generală metodologia impozitelor și taxelor,
022 82 34 38,
parascovia.cebotarenco@sfs.md
Proiectul Ordinului MF ”Cu privire la modificarea Ordinelor MF nr.159 din 26.11.2014, nr.173, 174, 175, 176 din 05.10.2018 și nr.23 din 06.02.2019” Remis spre consultare publică Sergiu Căinăreanu,
Șef direcție,
Direcția politici de reglementare a achiziților publice,
022 26 27 02,
sergiu.cainareanu@mf.gov.md
Proiectul ordinului MF „Cu privire la modificarea și completarea ordinului nr. 188 din 30.12.2014” Remis spre consultare publică Silvia Cemertan,
Consultant principal,
Direcția reglementarea contabilității și auditului în sectorul corporativ,
022 26 27 61,
silvia.cemertan@mf.gov.md
Proiectul Ordinului MF pentru aprobarea Instrucțiunii privind modalitatea, condițiile și procedura de organizare și desfășurare a consultării pieței în vederea pregătirii achiziției publice Remis spre consultare publică Sergiu Căinăreanu,
Șef direcție,
Direcția politici de reglementare a achiziților publice,
022 26 27 02,
sergiu.cainareanu@mf.gov.md
Proiectul HG privind redistribuirea unor alocații aprobate prin Legea bugetului de stat pentru anul 2019 nr.303/2018 Aprobat

Hotărîrea Guvernului nr. 281 din 29.05.2019
Liliana Bocancea,
Consultant principal,
• Secția bugetului de stat și bugetului public național,
022 26 26 34,
liliana.bocancea@mf.gov.md
Proiectul ordinului MF cu privire la aprobarea modificărilor la Ordinul MF nr.119 din 6 august 2013 Remis spre consultare publică Ala Vizir,
Consultant principal,
Direcția reglementarea contabilității și auditului în sectorul corporativ,
022 26 27 60,
ala.vizir@mf.gov.md
Proiectul HG cu privire la modificarea unor HG Inițierea elaborării proiectului Viorica Golban,
Consultant principal,
• Secția legislație impozite indirecte,
022 26 27 90,
viorica.golban@mf.gov.md
Proiectul HG cu privire la aprobarea proiectului de lege privind modificarea unor acte legislative Inițierea elaborării proiectului Viorica Golban,
Consultant principal,
• Secția legislație impozite indirecte,
022 26 27 90,
viorica.golban@mf.gov.md
Proiectul HG privind modificarea HG nr.246 din 8 aprilie 2010 Remis spre consultare publică Mariana Rotaru,
Consultant principal,
• Secția asistență externă,
022 26 26 87,
mariana.rotaru@mf.gov.md
Proiectul HG cu privire la aprobarea Criteriilor de dimensionare a subdiviziunilor de audit intern din sectorul public Inițierea elaborării proiectului Ludmila Popa,
Șef direcție,
Direcția analiză, monitorizare și evaluare a politicilor,
022 26 26 36,
ludmila.popa@mf.gov.md
Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Legii nr.397/2003 privind finanțele publice locale Remis spre consultare publică Ion Iaconi,
Şef secție,
• Secția bugetelor locale,
022 26 26 25,
ion.iaconi@mf.gov.md
Proiectul HG cu privire la modificarea HG nr. 960/2017 pentru punerea în aplicare a Legii nr.109/2017 privind unele măsuri de control la trecerea frontierei, de control vamal şi privind asigurarea regimului fiscal în cadrul controlului comun Inițierea elaborării proiectului Corina Alexa,
Şef adjunct Direcţie, șef Secţie,
• Secția legislație impozite indirecte,
022 26 27 92,
corina.alexa@mf.gov.md
Proiectul HG cu privire la procedura de executarea creanțelor bănești bazate pe dispoziții de drept public Remis spre consultare publică Natalia Ciobanu,
Inspector principal,
SFS, Direcția expertiză juridică,
022 82 33 98,
natalia.ciobanu@sfs.md
Proiectul HG „Pentru aprobarea proiectului de lege pentru modificarea unor acte legislative” Remis spre consultare publică Ludmila Popa,
Șef direcție,
Direcția analiză, monitorizare și evaluare a politicilor,
022 26 26 36,
ludmila.popa@mf.gov.md

Страницы

Selectați categoria