Telefoane de contact a colaboratorilor Trezoreriei de Stat

Denumirea subdiviziunii si functiei

Nume, prenume

Telefon de contact

E-mail

Trezoreria de Stat (cu statut de direcţie generală)

Şef al Direcţiei generale

Voronin Angela

(022) 26-25-62

angela.voronin@mf.gov.md

Şef adjunct al Direcţiei generale

Lupan Nina

(022) 26-28-01

nina.lupan@mf.gov.md

Şef adjunct al Direcţiei generale

Oprea Petru (022) 26-26-59 petru.oprea@mf.gov.md

Direcţia managementul lichidităţilor din cadrul Trezoreriei de Stat

Şef direcţie în cadrul direcţiei generale

Ciobanu Maxim

(022) 26-25-77

maxim.ciobanu@mf.gov.md

Secţia prognoză şi gestionarea lichidităţilor din cadrul Direcţiei managementul lichidităţilor

Şef secţie

Apostol Natalia

(022) 26 25 76

natalia.apostol@mf.gov.md

Consultant

Zosim Alina

(022) 26- 25-78

alina.zosim@mf.gov.md

Consultant superior

Gîscă Alexandru

(022) 26- 25-74

alexandru.gisca@mf.gov.md

Serviciul autorizări din cadrul Direcţiei managementul lichidităţilor

Şef serviciu

Coşeru Alexandru

(022) 26- 25-75

alexandru.coseru@mf.gov.md

Consultant principal

Berladean Dan

(022) 26- 25-72

dan.berladean@mf.gov.md

Direcţia operaţională din cadrul Trezoreriei de Stat

Şef adjunct al  Direcţiei generale, şef direcţie în cadrul direcţiei generale

Ignat Olga

(022) 26-29-04

olga.ignat@mf.gov.md

Secţia evidenţa contabilă şi raportarea executării bugetului de stat din cadrul Direcţiei operaţională 

Şef secţie 

Vlasiuc Elena

(022) 26-28-46

elena.vlasiuc@mf.gov.md

Consultant principal

Scorţescu Mariana

(022) 26-29-03

mariana.scortescu@mf.gov.md

Consultant superior

Creciun Sorina

(022) 26-25-92

sorina.creciun@mf.gov.md

Consultant

Olga Marian (022) 26-25-73 olga.marian@mf.gov.md

Secţia evidenţa cheltuielilor din cadrul Direcţiei operaţională 

Şef secţie

Munteanu Veronica

(022) 26-29-06

veronica.munteanu@mf.gov.md

Consultant superior

Tamataev Marina

(022) 26-28-47

marina.roscot@mf.gov.md

Consultant superior

Testemiţeanu Victoria

(022) 26-25-94

victoria.testemiteanu@mf.gov.md

Consultant Bragaru Elena (022) 26-25-82

elena.bragaru@mf.gov.md

Secţia evidenţa încasărilor din cadrul Direcţiei operaţională 

Şef secţie

Roşeţ Ana

(022) 26-25-71

ana.roset@mf.gov.md

Consultant principal

Moraru Ariana

(022) 26-28-48

ariana.cernencaia@mf.gov.md

Consultant

Iacubeţ Tatiana  (022) 26 28 49 tatiana.iacubet@mf.gov.md

Direcţia metodologie din cadrul Trezoreriei de Stat

Şef direcţie în cadrul direcţiei generale

Plăcintă Svetlana

(022) 26-25-96

svetlana.neagu@mf.gov.md

Secţia metodologia evidenţei contabile în sistemul bugetar din cadrul Direcţiei metodologie

Şef secţie în cadrul direcţiei 

Zaharcu Lilia (022) 26-25-97 lilia.zaharcu@mf.gov.md

Consultant principal

Railean Tatiana

(022) 26-25-87

tatiana.railean@mf.gov.md

Consultant

  (022) 26 27 40  

Secţia reglementarea şi monitorizarea funcţionării sistemului trezorerial din cadrul Direcţiei metodologie

Şef secţie în cadrul direcţiei

Roşca Cristina

(022) 26-28-45

cristina.rosca@mf.gov.md

Consultant superior

 

(022) 26 25 80

 

Consultant

Zubco Tatiana (022) 26-25-99 tatiana.zubco@mf.gov.md

Consultant

 

(022) 26 28 44

 

Direcţia rapoarte din cadrul Trezoreriei de Stat

Şef direcţie în cadrul direcţiei generale

Slova Nadejda

(022) 26-29-02

nadejda.slova@mf.gov.md

Secţia rapoarte a bugetului de stat din cadrul Direcţiei rapoarte 

Şef secţie în cadrul direcţiei 

Chilian Liudmila

(022) 26-25-91

liudmila.chilian@mf.gov.md

Consultant principal

Colţa Nina

(022) 26-25-79

nina.colta@mf.gov.md

Consultant superior

Russu Cristina

(022) 26-29-05

cristina.russu@mf.gov.md

Consultant

 

(022) 26-25-84 

 

Sectia rapoarte a bugetelor unitatilor administrativ-teritoriale din cadrul Direcţiei rapoarte

Şef secţie în cadrul direcţiei 

Purice Lidia

(022) 26-25-95

lidia.purice@mf.gov.md

Consultant superior

Batîru Maria

(022) 26 25 89

maria.batiru@mf.gov.md

Consultant

   (022) 26 25 90  

Consultant

  (022) 26 25 93 (tel/fax)  
Serviciul rapoarte a bugetului public naţional din cadrul Direcţiei rapoarte
Şef serviciu Veveriţa Aliona (022) 26-25-88

aliona.veverita@mf.gov.md

Consultant superior Diana Belaia (022) 26-25-08

diana.belaia@mf.gov.md

Consultant superior   (022) 26 25 84

 

Trezoreria teritorială Chişinău – Bugetul de Stat

DROBIŢCHII Inga

022 26  2525

inga.drobitchii@mf.gov.md

CUCU Parascovia

022 26  2542

parascovia.cucu@mf.gov.md

SECU Viorica

022 26  2564

viorica.secu@mf.gov.md

                                                                                                  Fax  :    

022 26  2937

 

Secţia deservirea proiectelor investiţionale

GALBUR Diana

022 26  2531

diana.galbur@mf.gov.md 

 

DOAGĂ Silvia

022 26  2532

silvia.doaga@mf.gov.md

 

022 26  2544

 

Secţia operaţională nr.1

CHIRITA Zinaida

022 26  2556

zinaida.chirita@mf.gov.md

 

022 26  2565

 

 

022 26  2566

 

 

022 26  2553 

 

Secţia operaţională nr.2

COCIORVA Aliona

022 26  2563

aliona.cociorva@mf.gov.md

CORTAC Natalia

022 26  2545

natalia.cortac@mf.gov.md

 

022 26  2559

 

IVANOVA Anastasia

022 26  2557

anastasia.ivanova@mf.gov.md

Secţia operaţională nr.3

 

022 26  2692

 

 

022 26  2543

 

 

022 26  2567

 

 

022 26  2548

 

 

022 26  2554

 

Secţia operaţională nr.4

 

022 26  2560

 

CIAINAC Iana

022 26  2933

iana.ciainac@mf.gov.md 

 

022 26  2561

 

TOCARCIUC Natalia

022 26  2558

natalia.tocarciuc@mf.gov.md

Secţia evidenţa contabilă

ANDRONACHI  Valentina

022 26  2552

valentina.andronachi@mf.gov.md

TRIBOI    Natalia

022 26  2549

natalia.triboi@mf.gov.md

 

022 26  2528

 

BADIUL   Svetlana

022 26  2550

svetlana.badiul@mf.gov.md

 

022 26  2547

 

 

022 26  2546

 

LUNGU Tatiana 

022 26  2529

tatiana.lungu@mf.gov.md

 

Nr. d/o

Trezoreriile teritoriale a  Ministerului Finantelor

Nume, prenume

Telefon de contact

E-mail

1.

MF-TT Anenii Noi

 Bodiu Ecaterina

265-23104

sef_ttaneniinoi@mf.gov.md

2.

MF-TT Balti

 Papeta Vasile

231-63368

sef_ttbalti@mf.gov.md

3.

MF-TT Basarabeasca

 Tabacari Maria

297-20008

sef_ttbasarabeasca@mf.gov.md

4.

MF-TT Briceni

 Tetiu Tatiana

247-24176

sef_ttbriceni@mf.gov.md

5.

MF-TT Cahul

 Cotorobai Maria

299-28581

sef_ttcahul@mf.gov.md

6.

MF-TT Calarasi

 Chirita Uliana

244-20627

sef_ttcalarasi@mf.gov.md

7.

MF-TT Cantemir

 Verdeş Tatiana

273-23306

sef_ttcantemir@mf.gov.md

8.

MF-TT Causeni

 Onoi Ina

243-21991

sef_ttcauseni@mf.gov.md

9.

MF-TT Ciadîr-Lunga

 Slavioglo Vitalie

291-20818

sef_ttciadirlunga@mf.gov.md

10.

MF-TT Chisinau-bugetul de stat

 Drobitchi Inga

22-26-25-25

sef_ttchisinaubs@mf.gov.md

11.

MF-TT Chisinau-bugetul municipiului

 Buciuscanu Liuba

22-22-87-71

sef_ttchisinaubm@mf.gov.md

12.

MF-TT Cimislia

 Armanu Maria

241-26038

sef_ttcimislia@mf.gov.md

13.

MF-TT Comrat

 Raia Ludmila

298-28724

sef_ttcomrat@mf.gov.md

14.

MF-TT Cosnita

Tatiana Curcubet

248-43153

sef_ttcosnita@mf.gov.md

15.

MF-TT Criuleni

 Bulgarova Nadejda

248-21957

sef_ttcriuleni@mf.gov.md

16.

MF-TT Donduseni

 Cebotari Lidia

251-20038

sef_ttdonduseni@mf.gov.md

17.

MF-TT Drochia

 Pşenicinii Nadejda

252-26332

sef_ttdrochia@mf.gov.md

18.

MF-TT Edinet

 Pasinschi Sava

246-22935

sef_ttedinet@mf.gov.md

19.

MF-TT Falesti

 Sîngereanu  Oxana

259-28003

sef_ttfalesti@mf.gov.md

20.

MF-TT Floresti

 Bujac Ala

250-22600

sef_ttfloresti@mf.gov.md

21.

MF-TT Glodeni

 Secrieru Violeta

249-25140

sef_ttglodeni@mf.gov.md

22.

MF-TT Hîncesti

 Chirita Marina

269-24907

sef_tthincesti@mf.gov.md

23.

MF-TT Ialoveni

 Secrieru Larisa

268-24955

sef_ttialoveni@mf.gov.md

24.

MF-TT Leova

 Porotnicov Elena

263-22707

sef_ttleova@mf.gov.md

25.

MF-TT Nisporeni

 Gutanu Nina

264-22975

sef_ttnisporeni@mf.gov.md

26.

MF-TT Ocnita

 Moraru Tatiana

271-26022

sef_ttocnita@mf.gov.md

27.

MF-TT Orhei

 Grate Natalia

235-23478

sef_ttorhei@mf.gov.md

28.

MF-TT Rezina

 Ursu Petru

254-25273

sef_ttrezina@mf.gov.md

29.

MF-TT Rîscani

 Gordila Elizaveta

256-22848

sef_ttriscani@mf.gov.md

30.

MF-TT Sîngerei

 Timoftică Stela

262-21936

sef_ttsingerei@mf.gov.md

31.

MF-TT Soldanesti

 Prisacari Victoria

272-23863

sef_ttsoldanesti@mf.gov.md

32.

MF-TT Soroca

 Munteanu Rodislava

230-30620

sef_ttsoroca@mf.gov.md

33.

MF-TT Sfefan-Voda

 Turcan Ana

242-23110

sef_ttstefanvoda@mf.gov.md

34.

MF-TT Straseni

 Plesca Zinovia

237-23256

sef_ttstraseni@mf.gov.md

35.

MF-TT Taraclia

 Anastasova Nina

294-24349

sef_tttaraclia@mf.gov.md

36.

MF-TT Telenesti

 Hlusov Liuba

258-22957

sef_tttelenesti@mf.gov.md

37.

MF-TT Ungheni

 Badanau Valentina

236-23393

sef_ttungheni@mf.gov.md

38.

MF-TT Vulcanesti

 Rudov Serghei

293-21060

sef_ttvulcanesti@mf.gov.md